Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620

Plakat wystawy - Czar japońskich mieczy

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Miecza Japońskiego

ma zaszczyt zaprosić na wystawę:

„Czar japońskich mieczy”.

Wystawa organizowana jest przez Polskie Stowarzyszenie Miecza Japońskiego przy Stowarzyszeniu Miłośników Dawnej Broni i Barwy oraz Muzeum Azji i Pacyfiku.

Wernisaż wystawy odbędzie się dnia 24 lipca 2015 r. o godzinie 18:00, w budynku  Muzeum Azji i Pacyfiku przy ul. Solec 24 w Warszawie.

 

 

Na wystawie będą prezentowane eksponaty należące do członków PSMJ, kolekcjonerów nihonto. Będziecie Państwo mogli zobaczyć głownie mieczy japońskich w różnych oprawach, blisko 40 sztuk tsub oraz innych elementów ozdobnych.

Na wystawie zostaną również zaprezentowane drzeworyty japońskich mistrzów m.in. Yoshitoshiego, Utagawa Kunisada i innych. Dodatkowym elementem wystawy będą zdjęcia autorstwa Pana Jacka Kazimierowskiego, z jego wieloletnich podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni szlakiem japońskich zamków.

W ramach wystawy będą odbywać się wykłady prowadzone przez członków PSMJ. Najbliższy odbędzie się już 30 lipca o godzinie 18:00 w budynku Muzeum Azji i Pacyfiku. Prelekcję prowadzić będzie Pan Wiesław Winkler, który przybliży uczestnikom wiedzę o twórcach zaangażowanych w cały proces tworzenia japońskiej broni białej. Wstęp wolny.

Wystawa „Czar japońskich mieczy” będzie czynna dla odwiedzających od 24 lipca do 13 września 2015 r.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

1789 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing