Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620

ZARZĄD

Polskiego Stowarzyszenia Miecza Japońskiego

uprzejmie zaprasza na spotkanie, na którym:

Pan Bogdan Klein

wygłosi referat:

„Niewidziane lecz niezapomniane – o broni japońskiej w zasobach Muzeum Wojska Polskiego”

oraz

Pan Miyairi Kozaemon Yukihira

wygłosi referat:

Miecze wotywne (świątynne) na przykładzie chramu shinto Ise Jingu”

 
Uprzejmie informujemy, że spotkanie odbędzie się w piątek 23 marca 2018 r. o godz. 17:00 w gmachu Muzeum Wojska Polskiego Al. Jerozolimskie 3.
 

Szanowni Państwo,

Już 23 marca 2018 roku, o godzinie 17:00 w gmachu Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, odbędzie się drugie w bieżącym roku, cykliczne spotkanie Naszego Stowarzyszenia. Piątkowe spotkanie zaczniemy od wysłuchania pierwszego przewidzianego na ten dzień referatu p. Bogdana Kleina – kustosza działu wystaw MWP na temat uzbrojenia japońskiego znajdującego się w zasobach Muzeum. Będzie to niewątpliwie wspaniała okazja do  poznania części unikatowych eksponatów jakimi dysponuje placówka.

Drugim referatem w tym dniu będzie prelekcja członka Naszego Stowarzyszenia oraz wybitnego japońskiego płatnerza p. Miyairi Kozaemon Yukihira w przedmiocie mieczy świątynnych (wotywnych) przekazywanych na przestrzeni wieków jako dary przez uznanych japońskich płatnerzy. Pan Miyairi postara się przybliżyć tą tematykę na przykładzie chramu shinto – Ise Jingu (prefektura Mie). Prelekcja prowadzona będzie w języku japońskim z tłumaczeniem na język polski. To doskonała okazja do zadania pytań Naszemu japońskiemu gościowi w tematyce miecza.

 

Wstęp jak zawsze jest wolny.

Jeszcze raz bardzo serdecznie Państwa zapraszamy.

918 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing