Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620

mapka - noc muzeów Wilanów 2017ZARZĄD
Polskiego Stowarzyszenia Miecza Japońskiego

uprzejmie zaprasza na wydarzenie

Noc Muzeów w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

 
 
 
 
 
Uprzejmie informujemy, że spotkanie odbędzie się w sobotę 20 maja 2017 r. w godzinach 19:00 – 23:00 na terenie w gmachu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 w Warszawie.
 
 

20.05.2017 (sobota) – w ramach warszawskiej Nocy Muzeów, już w najbliższą sobotę PSMJ w godzinach 19:00 – 23:00 będzie obecne w Muzeum w Wilanowie. Będziemy na Państwa czekać przy przedpolu obok DOMKU LANCIEGO w ramach ekspozycji ORIENTACJA NA ORIENT (na mapce oznaczenie 3). Postaramy się przybliżyć odwiedzającym tematykę nihonto z prezentacją ciekawych historycznych eksponatów pochodzących z prywatnych kolekcji Naszych członków. Nie tylko zobaczyć będzie można miecze japońskie takie jak tanto, wakizashi i katany ale również niesamowite tsuby (jelce mieczy). Pokazy będą uzupełnione krótkimi prelekcjami dotyczącymi historii miecza, sposobów jego wytwarzania, najważniejszych szkół płatnerskich – prelekcje będą dostosowane do ilości odwiedzających.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: http://www.wilanow-palac.pl/noc_muzeow_20_maja_2017.html

1217 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing