Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620
Folder nowojorskiego Muzeum „INTREPID” z widokiem lotniskowca „USS Intrepid” będącego jego siedzibą.

Folder nowojorskiego Muzeum „INTREPID” z widokiem lotniskowca „USS Intrepid” będącego jego siedzibą.

ZARZĄD ODDZIAŁU STOŁECZNEGO

uprzejmie zaprasza na spotkanie, na którym:

Pan Witold LISOWSKI

wygłosi referat nt.:

WYSTAWA „POLAND INVADED”
Zorganizowana w Nowym Jorku
w latach 1989-1990 z okazji 50 rocznicy
wybuchu II Wojny Światowej

 
 
Uprzejmie informujemy, że spotkanie odbędzie się w czwartek 18 maja 2017 r. o godz. 17:00 w gmachu Muzeum Wojska Polskiego Al. Jerozolimskie 3

WYSTAWA „POLAND INVADED”
zorganizowana w Nowym Jorku
w latach 1989 – 1990
z okazji 50 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Organizatorem tej Wystawy było Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, współorganizatorem nowojorski Muzeum „Intrepid”, mieszczące się na ogromnym lotniskowcu, który podobnie jak nasza „Błyskawica po zakończeniu II Wojny Światowej pełni funkcję Muzeum Morskiego, Lotniczego i Kosmicznego Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Kuratorem Wystawy „POLAND INWEDED” był ówczesny dyrektor Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, płk dr hab. Witold Lisowski.
Wystawa polska zdobyła światową sławę. Odwiedziło ją 1 milion 235 tysięcy osób z całego świata. Wśród zwiedzających byli najwybitniejsi przedstawiciele ONZ, ambasadorzy i konsulowie. Wystawę odwiedziły również liczne delegacje muzealników z Europy, Ameryki i Australii. Jednak największym sukcesem wystawy było niespotykane w dziejach Stanów Zjednoczonych zgromadzenie Polonii Amerykańskiej.
Ale choć od otwarcia wystawy upłynęło już blisko 30 lat, społeczeństwo polskie, a także polscy muzealnicy i historycy wciąż nie wiedzą co wydarzyło się wówczas w Nowym Jorku.

1079 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing