Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620

SPOTKANIE Z MISTRZEM W POLSKIEJ SEKCJI MIECZA JAPOŃSKIEGO

 

Wszystkim kolegom i koleżankom, którzy nie mogli być obecni na spotkaniu powiem tylko: wielka szkoda!

Mieliśmy bowiem okazję gościć Mistrza Miyairi Kozaemon Yukihira, który ma nota bene rangę Mukansy (jego Ojciec był Żywym Skarbem Narodowym  – 人間国宝 Ningen Kokuhō). Córka Mistrza studiuje w Polsce, sądzę więc, że będziemy mieli jeszcze okazje do spotkań.

Myślę, że Mistrzowi było bardzo miło gościć na spotkaniu, w szczególności, gdy jeden z kolegów, kolekcjoner gendaito, pokazał Mistrzowi kilka katalogów jego dzieł i jeden katalog z dziełami jego Ojca.

Podczas spotkania z Mistrzem Miyairi -kozaemon Yukihira. Wspaniałym przeżyciem dla członków sekcji była możliwość, spotkania i porozmawiania z Mistrzem o jego pracy , a tak że o jego przygodzie z Polską. Warto dodać że jest to już kolejna wizyta w naszym Kraju. Mistrz docenił wysoko wiedzę naszych kolegów będących na tym spotkaniu. Jednocześnie chcemy bardzo podziękować Mistrzowi za poświęcony czas dla nas i przekazanie nam cennych informacji niedostępnych w opracowaniach książkowych. Spotkanie to, nie było by tak udane gdyby nie bezcenna pomoc naszych tłumaczek. Pragniemy tutaj podziękować Ani oraz Edycie za trud i czas który poświęciły nam i za doskonałe tłumaczenie, dzięki któremu spotkanie przebiegło praktycznie bez żadnego problemu.
Na koniec nadmienię że Mistrz poświęcił nam ok 4 godzin , za co bardzo jesteśmy wdzięczni i czekamy na kolejne.

Życzymy tutaj Mistrzowi wszystkiego najlepszego i samych udanych projektów w jego jak że pięknej pracy .

(POLSKA SEKCJA MIECZA JAPOŃSKIEGO NA FACEBOOKU)

1614 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing