Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620
Świątynia Yasukuni - Tokio.

Świątynia Yasukuni – Tokio.

ZARZĄD

Polskiej Sekcji Miecza Japońskiego

uprzejmie zaprasza na spotkanie, na którym:

Pan Piotr Zawisza Januszek

wygłosi referat:

NIHON TANREN KAI – POWRÓT DO TRADYCJI

Uprzejmie informujemy, że spotkanie odbędzie się w piątek 29 maja 2015 r. o godz. 17:00 w gmachu Muzeum Wojska Polskiego Al. Jerozolimskie 3.

 

Szanowni Państwo,

Już 29 maja 2015 roku, o godzinie 17:00 w gmachu Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, odbędzie się kolejne cykliczne spotkanie Naszej Sekcji. Piątkowe spotkanie zaczniemy od wykładu kolegi Piotra Zawiszy Januszka na temat „Nihonto Tanren Kai – powrót do tradycji”, czyli o założonej w 1933 roku przez Ministra Armii Araki Sadao grupy kowali w świątyni Yasukuni w Tokio, która wyprodukowała około 8000 mieczy na przełomie lat 1933-1945.

W sprawach bieżących, z powodu rezygnacji z funkcji Wiceprezesa kolegi Mariusza Kołeckiego, postaramy się przeprowadzić wybory uzupełniające. Dlatego też bardzo prosimy o przybycie członków PSMJ posiadających prawo głosu.

Z uwagi na to, iż następnego dnia tj. 30 maja 2015 r., na warszawskim Torwarze odbędzie się „Matsuri – piknik z kulturą japońską” na którym będziemy obecni, chcielibyśmy pokrótce omówić plan działania oraz atrakcje jakie przygotowaliśmy dla odwiedzających. Oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszego stoiska – numer 51, na drugim piętrze.

I na koniec, prawdziwa perełka, czyli omówienie toruńskiej wystawy „Nihon No Katchu. Piękno pokryte laką. Wystawa zbroi samurajskich.”. Wystawa powstała we współpracy z Polską Sekcją Miecza Japońskiego oraz członkami Nihon Katchu Bugu Kenkyu Hozon Kai (NKBKHK). Zaprezentowane obiekty pochodzą z Muzeum Okręgowego w Toruniu oraz kolekcji prywatnych. Bardzo duże zaangażowanie w wydarzenie miał kolega Maciej Płotkowiak. Wystawę można jeszcze oglądać do 6 września 2015 r. w Muzeum Kamienica pod Gwiazdą w Toruniu.

Jeszcze raz bardzo serdecznie Państwa zapraszamy.

1442 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing