Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620

ZARZĄD

Polskiej Sekcji Miecza Japońskiego

uprzejmie zaprasza na spotkanie w trakcie którego poruszony zostanie temat związany z głowniami japońskimi:

„Nihonto w zbiorach arsenału jasnogórskiego”

Jest to wynik współpracy między Oddziałem Śląskim a PSMJ

Uprzejmie informujemy, że spotkanie odbędzie się w piątek 24 czerwca 2022 r. o godz. 17:00 w gmachu Muzeum Wojska Polskiego Al. Jerozolimskie 3.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Polskiej Sekcji Miecza Japońskiego w dniu 24.06.2022 r. (piątek) o godzinie 17:00 w gmachu Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

W trakcie spotkania, w części prelekcyjnej zostanie zrelacjonowana wizyta członków PSMJ w klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie. Do tej szczególnej ekspedycji doszło dzięki kontaktowi pomiędzy Oddziałem Śląskim a Sekcją. W takcie wizytacji w klasztorze, członkowie mieli możliwość przeprowadzenia weryfikacji trzech głowni japońskich, które znajdują się w arsenale jasnogórskiego skarbca.

W drugiej części oprócz spraw bieżących dzielności PSMJ, zrelacjonujemy wernisaż wystawy „Japonia czasów samurajów” organizowany przez Stowarzyszenie Więzy a dzięki zaangażowaniu p. Janusza Szymankiewicza również we współudziale m.in. członków Sekcji.

Serdecznie zapraszamy!

269 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing