Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620

Nagrobek Aleksandra Korycińskiego, 1649 w kościele parafialnym w Gowarczowie (pod Radomiem)

ZARZĄD ODDZIAŁU STOŁECZNEGO

uprzejmie zaprasza po na pierwsze po pandemicznej przerwie spotkanie, na którym

Pan Mieczysław SICIŃSKI

przedstawi prezentację nt.:

Elementy uzbrojenia husarskiego na nagrobkach możnowładców i bogatej szlachty mazowieckiej w II poł. XVI i I poł. XVII wieku.

Rozważania bronioznawcze z pandemią w tle.

Uprzejmie informujemy, że spotkanie odbędzie się w czwartek 17 czerwca 2021 r. o godz. 17:00 w gmachu Muzeum Wojska Polskiego Al. Jerozolimskie 3
 

Elementy uzbrojenia husarskiego na nagrobkach możnowładców i bogatej szlachty mazowieckiej w II poł. XVI i I poł. XVII wieku.

Szanowne koleżanki i koledzy.
Mija prawie dziewięć miesięcy od naszego ostatniego spotkania. Szczęśliwie udało się nam przetrwać kolejny okres pandemii wirusa COVID-19. Wobec postępującego znoszenia związanych z nią restrykcji i powrotem do w miarę normalnego funkcjonowania instytucji kulturalnych, Zarząd Oddziału Stołecznego SMDBiB postanowił w porozumieniu z dyrekcją Muzeum Wojska Polskiego wznowić nasze spotkania, oczywiście z zachowaniem wszystkich przewidzianych przepisami względów bezpieczeństwa.
W związku z powyższym zapraszam wszystkich na pierwsze w tym roku spotkanie w dniu 17 czerwca 2021 r., na którym postaram się przedstawić swoje obserwacje, jakich dokonałem w trakcie wyjazdów na szczepienie, w kilku mazowieckich kościołach. Znajdują się w nich bardzo ciekawe renesansowe nagrobki przedstawicieli bogatej szlachty mazowieckiej, przedstawianych we zbrojach z II poł. XVI w, nad którymi widnieją panoplia z elementami wczesnego uzbrojenia husarskiego.
Mieczysław Siciński

443 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing