Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620

GettysburgZarząd Oddziału Poznańskiego zaprasza uprzejmie na spotkanie, w trakcie którego pan Juliusz Tomczak wygłosi referat: „Żniwo śmierci – Historia pewnej fotografii” .

Wojna secesyjna była jednym z pierwszych konfliktów zbrojnych, które doczekały się bogatej dokumentacji fotograficznej. Obok rozpowszechnionych już wcześniej, podczas wojny krymskiej, portretów prywatnych i zbiorowych oraz scen obozowych, wielką popularność podczas konfliktu zbrojnego z lat 1861-1865 zyskały sceny z pobojowisk. Referat będzie poświęcony właśnie jednej z nich, która posłuży za punkt wyjścia do omówienia dwóch epizodów z bitwy pod Gettysburgiem w kontekście znaczenia tej kategorii źródeł ikonograficznych oraz trudności, jakich nierzadko nastręcza właściwa ich interpretacja.

Zebranie odbędzie się w dniu 24 czerwca 2016 roku o godz. 17 00 w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy.

 

1082 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing