Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620

Komunikat – Zaproszenie

Wrześniowe Wspomnienia. 80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Wielkopolskie Muzeum Wojskowe w Poznaniu, 7 września 2019 r.

 

 

 

 

Wrześniowe wspomnienia. 80 rocznica wybuchu II wojny światowej.

Kuratorzy : Alina Sokołowska, Wojciech Lorek

Pokaz obiektów  związanych z wydarzeniami Kampanii Wrześniowej 1939 r.: broni, fotografii, dokumentów i  przedmiotów osobistych ze zbiorów Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego.  Przypomnimy także przygotowania do obrony kraju prowadzone przez takie organizacje jak np. LOPP i  PW.

Ciekawym i pouczającym elementem ekspozycji będzie prezentacja oryginalnych afiszy niemieckich władz z najwcześniejszego okresu okupacji.

 

  1. 09. 12.15 wykład – „Wrześniowe wspomnienia. 80 rocznica wybuchu II wojny światowej” – wygłosi Alina Sokołowska

Wrzesień  1939 r. pokazany zostanie  oczami najmłodszych uczestników wojennych wydarzeń – kilkunastoletnich dziewcząt i chłopców, którzy nagle stanęli wobec nowej rzeczywistości i nowych wyzwań. Opowiemy o nich ich własnymi słowami, korzystając z przekazanych do muzeum dzienników,  relacji, fotografii i różnego rodzaju dokumentów. Jedni z nich  ruszyli z wojskiem do walki, a udziałem innych była ewakuacja.

 

OTWARCIE POKAZU I WYKŁAD , SOBOTA, 7.09.2019, G. 12.15

serdecznie zapraszam w imieniu pani Aliny Sokołowskiej i pana Wojciecha Lorka, pracowników Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego w Poznaniu,

Krzysztof Czarnecki

Oddział Poznański Stowarzyszenia

Miłośników Dawnej Broni i Barwy

Poznań, wrzesień 2019

 

 

827 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing