Zarząd Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia rekomenduje i zaprasza do zwiedzania wystawy czasowej w Muzeum Ziemi Tarnowskiej pt.

„Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego”. Broń biała i palna oraz uzbrojenie ochronne na ziemiach polskich na przestrzeni wieków

Wystawa otwarta dn. 29 kwietnia, potrwa do 26 września br. Kurator: Przemysław Kozek, Zastępca Dyrektora ds. Administracyjnych MZT.

 

 

Wystawa, której tytuł zaczerpnięto z prekursorskiej pracy bronioznawczej Józefa Łepkowskiego, Broń sieczna w ogóle i w Polsce uważana archeologicznie (Kraków 1857), jest próbą kompleksowej prezentacji uzbrojenia używanego w Polsce od wczesnego średniowiecza aż do dziś. Mieści się w kilku salach w głównej siedzibie Muzeum (Rynek 3). Obiekty, wśród których prezentowane są zabytki mniej znane i pokazywane po raz pierwszy od dekad, pochodzą ze zbiorów własnych Muzeum Ziemi Tarnowskiej, jak również z Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie, Muzeum Krakowa, Muzeum Książąt Czartoryskich, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Kielcach oraz Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Do wystawy przygotowywany jest także katalog.

(odnośnik do strony MZT)

 

Galeria zdjęć wystawy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing