Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620

ZARZĄD

Polskiej Sekcji Miecza Japońskiego

uprzejmie zaprasza na wernisaż wystawy:

„Miecze Japońskie. Z kolekcji gen. Sławomira Petelickiego i Polskiej Sekcji Miecza Japońskiego”

Uprzejmie informujemy, że wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 30 kwietnia 2024 r. w godz. 18:00

w gmachu Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, ul. Solec 24, Warszawa.

https://www.muzeumazji.pl/wystawy-czasowe/miecze-japonskie/

Szanowni Państwo,
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie w dniu 30.04.2024 r. (wtorek) o godz. 18:00 zaprasza na wernisaż wystawy „Miecze Japońskie. Z kolekcji gen. Sławomira Petelickiego i Polskiej Sekcji Miecza Japońskiego”.

Wystawa ma charakter czasowy – 01.05 – 11.06.2024

Będzie to doskonała okazja do obejrzenia części eksponatów będących w kolekcji Śp. gen. Sławomira Petelickiego, który w okresie pełnienia swojej służby wojskowej oraz po jej zakończeniu, już jako kolekcjoner z zamiłowaniem i pasją tworzył kolekcję skupioną wokół uzbrojenia dawnych wojowników Japonii.
Na kolekcję składają się m.in. liczne miecze japońskie nihonto, w tym ciekawe oprawy ukryte typu shikomizue, elementy ozdobne w tym tsuby. Uzupełnieniem wystawy są głownie japońskie z kolekcji prywatnych członków PSMJ, zbroja japońska oraz elementy ozdobne.

Wsparcia merytorycznego przy organizacji wystawy udzielili członkowie Polskiej Sekcji Miecza Japońskiego przy Stowarzyszeniu Miłośników Dawnej Broni i Barwy.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

125 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing