Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620

ZARZĄD

Polskiej Sekcji Miecza Japońskiego

uprzejmie zaprasza na spotkanie, na którym:

Pan Jacek Kazimierowski

wygłosi prelekcję:

„Nihonto – Skarb Narodowy w zbiorach Muzeum Tokijskiego”

Uprzejmie informujemy, że spotkanie odbędzie się w piątek 21 października 2022 r. o godz. 16:30 w gmachu Muzeum Wojska Polskiego Al. Jerozolimskie 3.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Polskiej Sekcji Miecza Japońskiego w dniu 21.10.2022 r. (piątek) o godzinie 16:30 w gmachu Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

W trakcie spotkania, w części prelekcyjnej zostanie przedstawiony wykład dotyczący mieczy japońskich o statusie Skarbów Narodowych Japonii w świetle dawnych przepisów o ochronie dóbr kultury oraz uregulowań obecnych. W chwili obecnej w kategorii „rzemiosło” wytypowano 254 eksponaty, z czego zaledwie 110 obiektów to miecze. Nadmienić należy dla porządku, że ostatni miecz japoński wpisany na tą listę datowany jest na okres historii Japonii określany mianem „Koto” tj. lata 900-1596. Sama głownia, datowana jest na okres Muromachi (1336-1573). Oczywiście po prelekcji, planujemy panel dyskusyjny.
W drugiej części oprócz spraw bieżących dzielności PSMJ, przełożymy założenia do zbliżającej się wystawy zbiorów japońskich, w tym militariów.

Jeszcze raz bardzo serdecznie Państwa zapraszamy.

210 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing