Warning: Undefined array key "HTTP_REFERER" in /httpdocs/wp-content/plugins/kento-post-view-counter/index.php on line 620

ZARZĄD

Polskiej Sekcji Miecza Japońskiego

uprzejmie zaprasza na ostatnie cykliczne spotkanie w tym roku.

Spotkanie z cyklu “Z szuflady kolekcjonera” ma na celu prezentację najnowszych zbiorów Naszych sekcyjnych kolegów.

Uprzejmie informujemy, że spotkanie odbędzie się w piątek 15 grudnia 2023 r. o godz. 16:30 w gmachu Muzeum Azji i Pacyfiku przy ul. Solec 24 w Warszawie.

W trakcie spotkania, w części prelekcyjnej zostaną przedstawione przez członków Sekcji zbiory kolekcjonerskie w zakresie uzbrojenia japońskiego z cyklu „Z szuflady kolekcjonera”. Zbiory, głównie pozyskane przez Naszych członków obejmują swoim zakresem miecze japońskie (katany, wakizashi) oraz inne elementy dekoracyjne jak tsuby (gardy miecza japońskiego), kozuki (niewielkie noże, które często stanowiły element oprawy typu koshirae), czy też niewielkie ale bardzo dekoracyjne ornamenty opraw. To doskonała okazja do zaprezentowania nowych eksponatów, które Nasi członkowie pozyskali w ciągu minionego roku. Trochę bardziej swobodny ton spotkania, pozwala na streszczenia przez kolegów historii danego eksponatu (źródła i sposobu pozyskania, włączenia do kolekcji), z charakterystyką jego cech indywidualnych (kantei) czy też informacji, które w toku analizy eksponatu uda się nowemu właścicielowi zweryfikować.

Druga część spotkania zostanie przeznaczona na omówienie spraw dotyczących bieżącej działalności Sekcji.

Serdecznie zapraszamy!

105 Total Views 1 Views Today
Partnerzy

karta_logo_MNK_B

mwp

muzuem_lodz

wmwpozn

MuzeumWroclaw

logo Muz. Lub.-1

silkfencing